Genel

İsa Küçük Kimdir? İsa Küçük’ün Biyografisi

1 Temmuz 2020

İsa küçük 1957 yılında Konya’da dünyaya geldi. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirerek kariyerinde son derece önemli bir basamağın sonuna geldi. Yeni başarılı başlangıçlarla hayata sımsıkı tutunan küçük, çalışma hayatı son derece saygın mesleklerde bulundu. Bu meslek grupları ve yazın düşüncesi başarısı ile yeni den hayatını şekillendirdi. İsa Küçük; Karacasu, Ovacık, Sivaslı, Çerkezköy, Marmaris Kaymakamlıklarında ve Diyarbakır Vali yardımcılığı gibi son dönem gözde mesleklerinin resmi ve saygın olma bu mesleklerinde görevini uzunca bir sür icra etti.8 ocak 2003 ve 8 Ocak 2006 yılları arasında Osmaniye Valiliği’ görevi yaptı. Çerkezköy Kaymakamı iken Çerkezköy ilçesine birbirinden değerli sosyal politika çalışmaları yürüttü. İlçe halkının ve kamu harcamalarının dengelenmesi için çok çeşitli faaliyetlerde bulundu.

Siyasi Ve Edebi Kimliği / Yapıtları

 Milli Eğitim ve Sağlık alanlarında kamu yatırımlarının hızlandırılması, yöre halkının kazanç sağlamaması ve üretmesi için elinden gelen her şeyi yaptı. İsa Küçük; Üstün halk bilinci, köy yolları asfaltının yaptırması ve devlet, sosyal politika ve vatandaş işbirliğini koordine alma noktasında son derece kaliteli bir iş bilinci esası kazandı. Bu alanda çok büyük bir yönetim usta becerisi örneği gösterdi.İsa Küçük; Halka olan bu katkısından ötürü Türk İdareciler Derneği Başkanlığınca; İsa Küçük’e Hüseyin Öğütcen başarı ödülü verildi.Vali Kararnamesi yasal çerçevesi ve onayı ile Merkez valiliği görevine atanarak mesleğinin adeta zirvesine yerleşti.

Halet Abla Destanı ve Bütün Hürriyetler Serbest Bu Akşam adlı şiir kitapları ile kariyerli yolculuğuna büyük bir ivme kazandırmaya devam etti. Son döne şiirlerini 2016 yılında Atlas ve Ateş adı ile kitaplaştırarak geniş bir arşiv çalışması yürüttü. Eserlerindeki ana tema mutluluğun yaşamaktan çok yaşatmak sevinci olduğuna olan inancıdır. Ölümsüzlüğü sırrı insan kalarak yaşamak olduğunu savunan v e hayat felsefesi haline getiren İsa küçük bu tezini Şehname çağrışımlı Başka şeylerin Şiirleri kitabı ile deneysel şiirlerinden bir seçki ile kanıtlamış oldu. İnsani duyarlılıklar olarak ifade ettiği 2019 yılının Olympos Mektuplarını şiirlerini yayınladı.2019 yılının sonlarına doğru taşara hayatının yanı sıra bir yöneticinin kendisi ve çevresi ile olan mücadele dolu anlarını anlatan İsa Küçük; Sarışın ve Kara isimli romanını yayınlayarak adeta başarısını bir kez daha perçinlemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir