Genel

İclal Aydın Biyografisi: İclal Aydın Kimdir?

29 Haziran 2020

İclal Aydın, 14 Eylül 1971 yılında Nevşehir ilinde dünyaya gelmiştir. Aydın hem bir oyuncu hem bir yazar hem bir gazeteci ve sunucu olarak tanınan bir şahsiyettir. Hayatı boyunca üç kez evlendiği bilinen Aydın’ın Kemal Başbuğ ile olan evliliğinden Zeynep Lal isminde bir kızı vardır. Boşandığı üçüncü eşi de Tuna Kiremitçi olarak bilinmektedir.

Bir yaşındayken ailesinin tayinleri sebebiyle Ankara’ya taşınan İclal Aydın, ilkokul yıllarını burada geçirmiştir. İlkokul öğreniminden sonra ise lise öğrenimi için Elazığ Anadolu Lisesi’ne gitmiş ve burada yatılı olarak okumuştur. Ancak daha sonrasında anne ve babasının ayrılması üzerine tekrar Ankara iline dönmüştür. İclal Aydın’ın ortaokul ve lise dönemlerini hem yazarak hem de tiyatro çalışmaları yaparak geçirdiği bilinmektedir. Orta üçüncü sınıftan sonra ise bir yandan okumuş bir yandan çalışmaya başlamıştır.

İclal Aydın Biyografisi: İclal Aydın Kimdir? Eğitimi ve Oyunculuk Hayatı…

İclal Aydın Biyografisi: İclal Aydın Kimdir? Eğitimi ve oyunculuk hayatı dolu dolu geçmiş bir insan olan Aydın, 1989 senesinde Ankara Üniversitesi bünyesinde Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazanır. Ancak buradaki eğitimini ikinci sınıftayken bırakır ve Berlin’e yerleşir. Almanya Berlin’de altı sene boyunca profesyonel olarak tiyatroculuk yapar. Ayrıca çeşitli sosyal çalışmalara ve kurslara katılmıştır. 1996 senesinde ise tiyatroyu bırakmış ve Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 1997 yılına gelindiğinde ise televizyona geçmiştir. Bu anlamda ilk olarak 1997 senesinde Ayna Grubu’nun çıkarmış olduğu “Ölünce Sevemezsem Seni” klibinde oynamıştır.

İclal Aydın Biyografisi: İclal Aydın Kimdir? Eğitimi ve oyunculuk hayatı ile ilgili bilgiler verdiğimiz bu kısımda şu bilgileri de eklemek gerekiyor. İclal Aydın’ın rol almış olduğu Sıcak Saatler dizisi oldukça sevilmiş bir dizi olmayı başarmıştır. Daha sonrasında HBB kanalında gündüz kuşağında “2’den 4’e” isminde kadınlara hitap eden bir program sunar. Bir süre de Kanal D bünyesinde, ardından 1998 ile 2000 arası Radyo D bünyesinde, ardından Radyo Cumhuriyet, Radyo Kent ve BRT FM kanallarında programlar yapmıştır. Bunun dışında farklı dizilerde rol almıştır.

Ayrıca “Hayat Güzeldir” adındaki programı için yazmış olduğu günlükleri ve metinleri derleyerek ilk kitabını oluşturmuştur. Yine bununla beraber Star Tv’nin bir zamanlar sevilen dizisi “İki Aile”de Emre Kınay ile beraber başrolleri paylaşmışlardır. 2013 senesinde ise Kanal D üzerinde yayınlanan Veda dizisinde Behice rolüne can vermiştir. 2014 yılına gelindiğinde Arkadaşım Hoşgeldin isimli komedi programına konuk oyuncu olarak katılır. Bunun ardından ise O Hayat Benim dizisinde rol almış olan İclal Aydın, bu aralar Show Tv kanalında “İclal Aydın’la Yeniden” isimli programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir