Genel

Hakan Karahan Kimdir? Hakan Karahan’ın Biyografisi

23 Haziran 2020

Hakan Karahan, 1960 yılında doğmuştur. Hayatı boyunca sanat ile ilgilenen şair;  Yaptığı bazı çalışmalarında ise gerçek adı yerine Sinan mahlasını kullanır. Robert Koleji’ni bitiren Karahan, lisans eğitimi için Miami Üniversitesi İşletme Bölümünü okudu. 1983 yılında bu okuldan mezun oldu. Bunun ardından ilk iş deneyimini gerçekleştirmiş oldu. Daha sonra ülkesine dönen Karahan, Sabancı Holding’in bünyesinde olan çeşitli kuruluşlarda iş hayatını devam ettirdi. 2003 yılına kadar aktif olarak iş yaşamında murahhas aza olarak görev aldı. Ayrıca 1990’da 2003 yılına kadar sürekli olarak farklı yayın organlarında 70’e yakın makale ve yazıyı kaleme alarak yayımladı.

‘’Yeni Başlayanlar İçin Aikido’’ adında bir kitap yazan Hakan Karahan, daha sonrasında ise ‘’Kafamdaki Ses’’ ve’’ İntizar’’ adında iki şiir kitabı da yayımladı. Yazarlık hayatında yayımlanan ilk romanı ise, 2001 yılında piyasaya sürdüğü ‘’Sürüden Ayrı ‘’ adındaki kitabı oldu.  Bu kitaptan sonra, Feramuz Güvenlik dizisinin ilk iki kitabı olan ‘’19’’ ve ‘’Azrail’’  adında kitapları bastı.

Aynı zamanda 34 bölüm boyunca da var olan “Oğuz Bey”  canlandırdı. Böylece ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdi. İlk işi, Hasan Ali Toptaş’ın kaleme aldığı Gölgesizler ve Kayıp Hayaller Kitabı eserlerini de kapsayan beş farklı edebiyat eserinin film haklarını satın aldı.

Edebiyatla olduğu kadar sporla da ilgili bir sanatçıdır. Son zamanlarda ise yazmaya devam ederken çeşitli dizilerde yer almıştır. Bu dizilerden bazıları ise; Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Yasak Elma dizileridir. Oynadığı karakterler ile izleyicilere kendini sevdirmeyi başarmıştır. Ayrıca ünlü sanatçı Candan Erçetin ile uzun yıllardır süre gelen bir birlikteliği bulunur.

Eserler

  • Sürüden Ayrı (2001)
  • Nehirde Kayan Yıldızlar (2002)
  • Ama Öyle (2006)
  • Kıyamet Haritası (Kıbrıs’ta Son Perde) (2007)
  • Lütfen Beni Öldür (2018)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir