Genel

Ahmet Enes Kimdir? Ahmet Enes’in Biyografisi

17 Nisan 2020

1984 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Üsküdar’da okudu. Ahmet Enes Kolej yıllarında öğrencisi olduğu okulun assolistliğini yaparak daha o dönemlerde seslendirmen yeteneğinin tohumları attı. Aynı dönemde Müzik öğretmeninin desteği ile bağlama çalmaya başlayan Ahmet Enes; okul orkestrası eşliğinde katıldığı müzik ve ses yarışmalarından dereceler kazanarak ses başarısına ve müzikal arşivine güzel başarılı ve parlak anılar bıraktı. Üniversite hazırlık yıllarında da müziğe olan aşkı aynı şekilde hiç bitmedi. Bu dönem aldığı bir gitarla kendi kendinin öğretmenliğini yaparak gitar çalmayı öğrendi. Üniversite öğrencisi olduğu sırada Radyo 7’de ve daha sonra da İstanbul’un Sesi radyolarında radyo programlarına ve haber spikerliğine başlayarak; seslendirme başarısını daha çok göstermeye başladı. İlk yurtdışı gezisini 2005 yılında depreminin ardından gönüllü olarak tercümanlık yaptı. Bu tercümanlık görevini bir yardım kuruluşuyla gittiği Pakistan’da gerçekleştirdi.

Televizyon Başarısı Müzikal Ödülleri Ve Sanat Yolculuğu

2007 yılında canlı performans formatında olan radyo programına, Gazete 365 tarafından Yılın en iyi Radyo Programcısı unvanı ile ödül verildi.2008 ‘de İstanbul üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olarak yabancı dil eğitimine ve başarılı eğitim sürecine yeni bir boyut kazandırdı. Ahmet Enes; Amerika’nın Washington eyaletinde devam etti. TRT haber kanalında Medya Müfettişliği programında Editörlük, TRT Müzik kanalında Günaydın Türkiye adlı programda performans sanatçılığı yaparak kariyerinde adeta başarılı bir ivme yakaladı. 2010 yılında Cennet İsimli bir şarkısı sosyal medyada yoğun bir ilgi gördü ve şarkı listelerde üst sıralarda dinlemeye başladı.2012 kısa dönem askerliği yaparak dönüşte; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘nin televizyon kanalı olan İSTWEB ‘de seslendirme sanatçısı olarak etkin ve başarılı bir performans gösterdi.

Söz ve müziği kendisine ait olan 10 parçalık bir solo albümü çıkararak 2013 ‘te Ahval’i yayınladı.2015 yılında Bu gün Böyle şarksını seslendirdi.2018 bir Ümit Ver,2019 Bana Reva isimli şarkıları ile adeta müzik piyasasının farklı ve başarılı bir rengi olarak hayran kitlesini artırmayı başardı.2019’da yine Radyo D’de canlı müzik formatlı radyo programına başladı.Ardından; Psaj müzik ve Garaj müzik etiketi ile Tevazu isimli EP’sini yayınlayarak hem radyocu kimliği ile hemde müzik kalitesi ve başarısı ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Gazeteci, yazar ve seslendirmen olarak Ahmet Enes; müzikal geleneğimizin zengin ve mozaiğin renkli bir parçasıdır. Ahmet Enes ayrıca; söz yazarlığına ayrı bir soluk getirmiş balarısını ispatlamış son dönem radyocularındandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir